19 stycznia 2008, zgodnie z tradycją Towarzystwa, odbyło się spotkanie noworoczne, z udziałem ponad 50 członków oraz sympatyków Towarzystwa. Nasz Chór Amici Canentes zaśpiewał kilka kolęd pod dyr. Pani Zuzanny Kuźniak.
Zaszczyciła nas swoją obecnością Honorowa Członkini Towarzystwa, Pani Felicja Bylicka-Woźniak, nasza Nestorka, która zaśpiewała solo pieśń z dawnego (przedwojennego) repertuaru chóru.
Przybyli chórzyści z Kielc, z Płocka i innych miast, wzmacniając brzmienie zespołu, a Adam Mechowski jak zawsze zaprezentował talenty solowego wykonawstwa znanych arii operowych. Było wesoło i przyjemnie - przy zastawionych świątecznie stołach i karnawałowej dekoracji. Po wspólnych kolędach repertuar stawał się coraz bardziej urozmaicony; w kameralnych grupach spontanicznie inicjowano coraz to nowe pieśni, "porywające" pozostałych uczestników - od przebojów chóralnych sprzed lat, po biesiadne i turystyczne. Niech więc żałuje Jurek (Szwagier), który tym razem nie mógł przybyć, że nie usłyszał kolejnego wykonania ulubionej kołysanki "Kochanie moje, kochanie" Jana Maklakiewicza. Wspólne kolędy i inne pieśni chóralne integrują zespół, podobnie jak coroczne wieczory opłatkowe, spotkania na działkach i wyjazdy połączone z koncertami. Spotkania te kryją w sobie nieuchwytną, istotną dla nas duchową wartość.

Maria Laskowska