Zamieszczamy trochę zdjęć z naszego koncertu w Brwinowie z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, który odbył się 20 września 2009 roku w pałacyku Zagroda. Oprócz naszego chóru wystąpił zespół Warszawianka.

Na estradzie przed Zagrodą zaśpiewaliśmy: Dobranoc ci, Anusieńku, Do swoich oczu, Do kasie, Nie złodziejem. Now is the month of maying, Matona mia cara, Tanzen und springen,Tourdion, Dysc, Pragną ocki, Git on bo'd.


W dniach 25~27 września odbyło się spotkanie integracyjne TPCHUW, w Krzyżach nad jeziorem Nidzkim.

O wycieczce pisze Majka. Mamy dużo zdjęć. Są też teksty Oli: KRZYŻE - MAZURY i KRZYŻE - WYCIECZKA.


Chór Amici Canentes zajął drugie miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie "Świat Wacława z Szamotuł" w kategorii Chórów Stowarzyszń Śpiewaczych. Kliknięcie na miniaturke powoduje pokazanie dyplomu w całej okazałości w formacie pdf. O wyjeździe do Szamotuł pisze Majka. Są też zdjęcia.

Więcej o konkursie i o Szamotułach


Koncert kolęd Już kolejny raz śpiewaliśmy kolędy w kościele oo. Bonifratrów. Nasz koncert odbył się w niedzielę 10-tego stycznia 2010. Na Mszy Św. o godz. 13-tej zaśpiewaliśmy trzy kolędy a po Mszy wykonaliśmy trzynaście kolęd plus jedną na bis. Kosciół był pełen, przyjęcie słuchaczy bardzo życzliwe.

Repertuar wg. kolejności podanej poniżej.

Anioł pasterzom mówił,Nuż my dziś krześcijani, Chwalmyż wszyscy z weselem, Magnum nomen Domini, Cicha noc, Deck the Halls, Ding Dong, W Betlejem przy drodze, Hej w Dzień Narodzenia, Bracia patrzcie jeno, Do szopy hej pasterze, Tryumfy Króla Niebieskiego, Bóg się rodzizdjęcia


23 stycznia 2010 odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne Towarzystwa Przyjaciół Chóru UW. Mimo mrozów przybyło liczne grono członków i sympatyków Towarzystwa (ponad 60 osób); niektórzy zjawili się po raz pierwszy po latach. Swoją obecnością zaszczycili nas także zaproszeni przez prezes naszego Towarzystwa goście - prezes Towarzystwa Polsko-Szwedzkiego z Małżonką. Na rozpoczęcie spotkania nasz Chór Amici Canentes pod dyrekcją Zuzanny Kuźniak zaśpiewał kilka kolęd ze swojego repertuaru. Był z nami tym razem nasz wieloletni chórzysta, znany kilku pokoleniom chórzystów Jurek Czarnocki, dla którego zaśpiewaliśmy - na Jego życzenie - "Buzuki" oraz Kołysankę "Kochanie moje, kochanie". Atmosfera spotkania była jak zawsze ciepła i serdeczna - w nowo rocznie udekorowanej sali spędziliśmy kolejny raz przyjemne wspólne chwile, śpiewając pieśni chóralne i biesiadne, arie operowe i inne utwory z ciągle poszerzanego spontanicznie repertuaru. Tak miło i optymistycznie rozpoczął się dziesiąty rok działalności Towarzystwa, jak na jubileuszowy rok przystało. Zdjęcia.


25 kwietnia 2010 w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina odbył się koncert Chóru Amici Canentes pod dyr. Zuzanny Kuźniak oraz Chóru szwedzkiego Attmarkören pod dyr. Agaty Kuźniak. Program koncertu wzbogaciły znakomite występy solistek, byłych członkiń Chóru UW - Maryli Ochimowskiej-Teper i Teresy Hanny Krajewskiej. Koncert w roku jubileuszowym 10-lecia Towarzystwa należy uznać za udany, a nawiązane serdeczne kontakty z zespołem szwedzkim - począwszy od powitania na lotnisku, wspólnej próby w Dziekance oraz wielu miłych chwil podczas koncertu i spotkań towarzyskich, połączonych ze spontanicznym śpiewem pieśni chóralnych - wróżą dobrą wzajemną współpracę na przyszłość. Załączamy szczegółowy program koncertu oraz trochę zdjęć z tej uroczystości.

M.L.


W marcowym numerze "Uniwersytetu Warszawskiego" ukazał się artykuł Majki nt. TPChUW


Koncert trzech chórów - 13 czerwca 2010

3 czerwca br. w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Świętej Trójcy przy pl. Małachowskiego w Warszawie odbył się koncert w wykonaniu trzech chórów: Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego pod dyr. Andrzeja Borzyma, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego pod dyr. Iriny Bogdanovich i Chóru Amici Canentes TPChUW pod dyr. Zuzanny Kuźniak.

Organizatorem koncertu było Towarzystwo Przyjaciół Chóru UW. Było to ważne dla nas wydarzenie, integrujące w jubileuszowym roku 10-lecia Towarzystwa trzy zespoły chóralne środowiska uniwersyteckiego. Na koncert przybyły różne pokolenia chórzystów i miłośników muzyki chóralnej, od studentów do seniorów. Wśród tych ostatnich powitaliśmy Panią Irenę Matuszelańską, byłą członkinię Akademickiego Koła Muzycznego UW w latach 1936-1939 oraz Jerzego Czarnockiego (Szwagra). Miłym akcentem był na koniec wspólny "Vivat!", zainicjowany przez Chór Akademicki UW.

Otrzymaliśmy też gratulacje od Collegium Musicum UW. Przedstawiamy pełny program koncertu oraz zdjęcia z tej miłej uroczystości.

M.L.