W dniach 05-07 września 2008 odbyła się wycieczka do Ciekot w Górach Świętokrzyskich. Ładny pensjonat znaleźli nam Adam i Jola. Pogoda dopisała. Śpiewaliśmy w kościele na Świętym Krzyżu. Trochę zdjęć.


Koncert pod nazwą "Muzyka chóralna kompozytorów Europy - od baroku do współczesności" w wykonaniu chóru Amici Canentes odbył się 13 września br. w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. To szczególne miejsce kultury wysokiej, w którym kontynuuje się tradycje salonu literacko-muzycznego sprzed lat. Dom ten (zbudowany w 1928 roku) stanowił ważny ośrodek życia kulturalnego, miejsce spotkań artystów, zwłaszcza literatów i muzyków. Przed wojną bywali u Iwaszkiewiczów m.in. Jan Lechoń, Antoni Słonimski, Karol Szymanowski. Tu powstała "Brzezina", "Panny z Wilka", sztuka "Lato w Nohant". Na fortepianie firmy Bluther grywali Karol Szymanowski, Artur Rubinstein, a także sami gospodarze. W czasie wojny dom stanowił miejsce schronienia i oparcia dla wielu literatów, m.in. Czesława Miłosza, Stanisława Dygata, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Leona Schillera, Stanisława Piętaka. Po Powstaniu Warszawskim zatrzymali się tu Jerzy Andrzejewski, Władysław Tatarkiewicz, Jerzy Waldorf i inni. Dom-Muzeum, mimo upływu wielu lat od śmierci Anny (w 1979) i Jarosława (w 1980), zachował dawną atmosferę i charakter, udostępniając zwiedzającym XIX- i XX-wieczne zbiory malarstwa, dzieł sztuki, mebli W tej artystycznej scenerii i atmosferze zaśpiewaliśmy dla przybyłych dość licznie Gości kilkanaście utworów pod dyr. Zuzanny Kuźniak, rozpoczynając kolejny sezon muzyczny. Program koncertu, podzielony tematycznie na trzy części, zapowiadała Marysia Bychawska. Pragniemy podziękować Pani dr Alicji Matrackiej-Kościelny, Dyrektor Muzeum, za serdeczne przyjęcie naszego zespołu w Stawisku.

Maria Laskowska
(W zał. trochę zdjęć z koncertu)


Zdjęcia z w Brwinowa z dn. 20 września 2008


W niedzielę 28 września Chór nasz został zaproszony przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Parafię Rzymsko-Katolicką w Okrzei do udziału w obchodach 70-lecia poświęcenia i przekazania społeczeństwu kopca Henryka Sienkiewicza. Zaśpiewaliśmy kilka pieśni podczas mszy, połączonej z odpustem związanym ze świętem patrona kościoła w Okrzei, św. Michała Archanioła, oraz ze Świętem Plonów, po czym obejrzeliśmy program artystyczny, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Okrzei. Po obfitym obiedzie pojechaliśmy do Woli Okrzejskiej, gdzie w Muzeum odbył się koncert, podczas którego przed kameralnym, acz dostojnym gronem miejscowych notabli wykonaliśmy kilka psalmów i madrygałów, kończąc Krakowiakiem i - na bis - Dunajem. Za ciepłe i serdeczne przyjęcie bardzo dziękujemy proboszczowi z Okrzei, ks. Czesławowi Ciołkowi oraz Dyrektorowi Muzeum, Panu Antoniemu Cybulskiemu i jego żonie Annie. Zdjęcia z wycieczki.


W dniach 24-25 października 2008 nasz chór pod dyr. Zuzanny Kuźniak uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi. Zaśpiewaliśmy dwa psalmy Mikołaja Gomółki, Magnum nomen Domini Bartłomieja Pękiela, Dostojno jest Dymitra Bortnianskiego i Glorię Mariana Sawy. Uroczystości odbyły się w Kościele NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi. W koncercie finałowym utwory W.A. Mozarta wykonała Capella Gedanensis oraz soliści pod dyr. Przemysława Fugajskiego. Podczas uroczystej Mszy Św. pod przewodnictwem Ks. abp Tadeusza Gocłowskiego uczestnicy wspólnie wykonali pieśń Gaude Mater Polonia, Ave Verum W.A. Mozarta, oraz dwie pieśni Ks. St. Ormińskiego - Witaj Pokarmie i Apel Jasnogórski. Oprócz zespołów krajowych w spotkaniu wzięły udział chóry z Litwy, Łotwy, Rosji i Niemiec. Załączamy trochę zdjęć.


W niedzielę 11 stycznia 2009 o godz. 13 śpiewaliśmy kolędy na Mszy Św. w kościele św. Jana Bożego na ul. Bonifraterskiej. Filmy z koncertu znajdują się na zakładce "koncerty"


W sobotę 17-tego stycznia 2009 o godz. 17.00 w Dziekance odbyło się spotkanie Noworoczne TPChUW. (zdjęcia)


Towarzystwo Przyjaciół Chóru Uniwersytetu Warszawskiego, obchodząc w kwietniu 2009 roku 9 lat działalności, zorganizowało wiosenny koncert w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w wykonaniu Chóru Towarzystwa - "Amici Canentes" pod dyrekcją Zuzanny Kuźniak.
Załączamy program koncertu i zdjęcia z tej uroczystości.


Komisja Historyczna ZSP wyróżniła TPChUW dyplomem uznania za działalność śpiewaczą.
Wręczenie dyplomu odbyło się 15 kwietnia 2009 w Pałacu Staszica na posiedzeniu Komisji po czym nasz chór wystąpił z krótkim koncertem.

Zamieszczamy trochę zdjęć z tej uroczystości.


W niedzielę 21 czerwca 2009 roku kolejny raz występowaliśmy w kościele o.o. Bonifratrów. Tym razem w czasie mszy zaśpiewaliśmy dwa psalmy Gomółki: Pana sercem wesołym i Nieście chwałę mocarze oraz Ave verum corpus Mozarta. Po mszy wykonaliśmy Glorię Mariana Sawy, trzy psalmy Gomółki: Panu ja ufam, Kleszczmy rękoma i Boże wiecznej mocy, Już się zmierzcha Wacława z Szamotuł, Bogurodice Dievo radujsia Rachmaninowa, trzy utwory Bortniańskiego: Tebe pojem, Dostojno jest oraz Iże cheruwimy następnie dwa utwory Negro spirituals: My lord, what a mourning i Git on bo'd.