Sopran

Solistka Teatru Wielkiego - Opery Narodowej od 1982 roku. Laureatka III nagrody i nagrody specjalnej Radia i Telewizji w Konkursie Operowym im. Adama Didura w Bytomiu (1984). Stypendystka Królewskiej Akademii Muzycznej w Madrycie (1990/1991) oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 1982 r. ukończyła Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego prof. Krystyny Szczepańskiej. Parokrotnie brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Sylwię Geszty. Już jako studentka występowała na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w przedstawieniach "Cosi fan tutte" Mozarta (Fiordiligi) i "Damy i huzary" Kamieńskiego (Zosia), a od razu po dyplomie została zaangażowana jako jego solistka. Zadebiutowała wtedy partią Małgosi w "Jasiu i Małgosi" Humperdincka.

Dorobek artystyczny Teresy Krajewskiej obejmuje ponad 30 partii operowych, takich jak: Melissa w "Amadigi di Gaula" i Atalanta w "Xerxesie" Haendla, Marcelina w "Fideliu" van Beethovena, Fiordiligi w "Cosi fan tutte" i Pamina w "Czarodziejskim flecie" Mozarta, Musetta w "Cyganerii" Pucciniego, Olga w "Fedorze" Giordano, Hanna w "Strasznym dworze" Moniuszki, Rowan w "Małym kominiarczyku" Brittena, Małgosia w "Jasiu i Małgosi" Humperdincka, Przyjaciółka ptaków w "Kynologu w rozterce" Czyża, Tebaldo w "Don Carlowie" Verdiego. W 1988 r. współpracowała z Augustem Everdingiem przy realizacji "Pierścienia Nibelunga" Wagnera kreując partię Wellgundy. Śpiewała również jedną z Dziewcząt - kwiatów w "Parsifalu" Wagnera, występując w Theater Heilbronn i na festiwalu w Bregenz. Często występowała gościnnie na scenach teatrów za granicą, między innymi: w Teatrze Bolszoj w Moskwie, w Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu, w Théâtre de Caen w Bordeaux, w Barcelonie, Lipsku, Dreźnie, Heilbronn, Karlsruhe oraz w innych teatrach niemieckich, szwajcarskich i francuskich. Brała także udział w międzynarodowych festiwalach w Xanten, Bregenz, Carcassonne. Występowała również na estradach w Hamburgu, Kilonii i w Londynie. Wielokrotnie brała udział w Festiwalu "Warszawska Jesień" w operach współczesnych kompozytorów polskich (m.in. "W małym dworku" Bargielskiego, "Sonacie Belzebuba" Bogusławskiego i "Historyi o Świętej Katarzynie" Twardowskiego.

W sezonie 2002/2003 występowała w Operze Narodowej w "Carmen" wraz z Denyce Graves. Dla wytwórni płytowej Polskie Nagrania pierwsza dokonała nagrań "Słopiewni" K. Szymanowskiego (pod dyrekcją Roberta Satanowskiego). W dorobku ma także nagrania dla Polskiego Radia i telewizji, m.in. "Verbum nobile" Moniuszki, "Sonaty Belzebuba" Bogusławskiego i "W małym dworku" Bargielskiego.

Teresa Krajewska często występuje na estradach koncertowych z repertuarem oratoryjno-kantatowym, pieśniarskim, a także operetkowym (Warszawa, Hamburg, Kilonia, Londyn, Düsseldorf). 

Od lat łączy działalność artystyczną i pedagogiczną; prowadziła klasę śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie, była wykładowcą na wydziale aktorskim w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie współpracuje z Warszawskim Towarzystwem Muzycznym im. Stanisława Moniuszki oraz Szkołą Aktorską Haliny i Jana Machulskich.