Jubileusz 90-lecia Chóru UW - 2011

W roku 2011 obchodziliśmy Jubileusz 90-lecia Chóru Akademickiego UW. Członkowie Towarzystwa uczestniczyli w jubileuszowych koncertach Chóru Akademickiego UW - w Studiu im. W. Lutosławskiego, w Bibliotece Uniwersyteckiej i w Filharmonii Narodowej, a także w Wielkim Zjeździe Chórzystów, który odbył się 2 grudnia w Warszawie. Podczas bankietu wszystkich pokoleń chórzystów (w Centralnej Bibliotece Rolniczej) można było razem uczcić wspólny Jubileusz, pośpiewać, potańczyć, powspominać dawne piękne czasy w chórze, także sukcesy zespołu, obejrzeć wyświetlane na planszy zdjęcia z różnych okresów działalności chóru i przypomnieć sobie historyczne stroje chórzystów dzięki przygotowanej prezentacji.

Przed spotkaniem wszystkich pokoleń chórzystów odbył się koncert Chóru Amici Canentes pod dyr. Zuzanny Kuźniak w Kościele Akademickim św. Anny (w zał. program). Uznany został za udany koncert (najlepsze dotychczas wykonanie Iże chieruwimy Bortnianskiego), przy znakomitej akustyce i żywej reakcji słuchaczy. Było nam niezwykle miło, ponieważ kościół wypełniony był do ostatniego miejsca, głównie przez znajomych i sympatyków naszego chóru.

(M.L.)

A oto zdjęcia z tych uroczystości.


Koncert w Centrum Kultury Łowicka - 3 stycznia 2012

Nowy Rok powitaliśmy koncertem zespołu Amici Canentes pod dyr. Zuzanny Kuźniak w Centrum Kultury Łowicka w dniu 3 stycznia 2012 W programie znalazły się zarówno utwory kompozytorów dawnych wieków, jak i współczesne, a także kolędy; ostatnią zaśpiewaliśmy razem ze słuchaczami. Zapowiadała Maria Bychawska. Zamieszczamy trochę zdjęć z koncertu.

(M.L.)


Spotkanie świąteczno-noworoczne 2012 w Dziekance

7 stycznia 2012 odbyło się tradycyjne spotkanie członków i sympatyków Towarzystwa w Dziekance, ze śpiewem kolęd w części pierwszej, oraz specjalnym scenariuszem dla uhonorowania Pani Dyrygent w części drugiej. Mija bowiem piąty rok naszej owocnej współpracy z Dyrygent Zuzanną Kuźniak. Były z tej okazji kwiaty dla Pani Dyrygent, życzenia i podziękowania - zwłaszcza za Szamotuły i Szwecję - potem Vivat, a na koniec przedstawienie kabaretowe pod hasłem: Wesołe jest życie chórzysty/chórystyki. Autorką scenariusza była Grażynka, zaś ucharakteryzowani aktorzy tworzyli kabaretowy zespół śpiewając i tańcząc (solo i w korowodach). Dostarczyli wszystkim dużo humoru i wywołali burzę oklasków.

Atmosferę wieczoru (przygotowanego organizacyjnie przez Basię) mogą przybliżyć załączone zdjęcia.

(M.L.)


30 marca 2012 - Udział Towarzystwa w wernisażu wystawy Marii Laskowskiej w Bibliotece przy ul. Świętojańskiej 5.

Zamieszczamy relację ze spotkania. 


Koncert w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina - 15 kwietnia 2012

Nasz Chór wystąpił 15 kwietnia br. z dorocznym wiosennym koncertem w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, na który przybyło dość liczne grono członków i sympatyków Towarzystwa. Tym razem Chór zaprezentował repertuar świecki, od utworów XVI-wiecznych kompozytorów do współczesności. W programie znalazły się utwory G. Gastoldiego, T. Morleya, J. Arcadelta, Juana del Enciny, Orlanda di Lasso, P. Passereau, M. Aslund oraz kompozytorów anonimowych. Zapowiadała Maria Bychawska.

Był to 69 koncert w jedenastoletniej historii Chóru Amici Canentes, i - co dla nas bardzo ważne - 46 koncert pod dyrekcją Zuzanny Kuźniak. Drogiej Pani Dyrygent bardzo dziękujemy za znakomitą ponad pięcioletnią już współpracę, która przynosi nam dużo satysfakcji. Podsumowanie występu odbyło się w kresowej "Hawirze".

Załączamy program koncertu i trochę zdjęć.

Maria Laskowska


Wspólny koncert zespołu Forenade Nationmanskoren z Lund i Chóru Amici Canentes - w Towarzystwie Polsko-Szwedzkim - 5 maja 2012.

O występie i spotkaniu pisze Grażyna Pijet (w zakładce "piszemy..").

Załączamy program koncertu i zdjęcia.


Wyjazd na Litwę, 1-3 czerwca 2012

Na zaproszenie Centrum Kultury Samorządu Rejonu Solecznickiego Chór Amici Canentes pod dyr. Zuzanny Kuźniak przebywał w dniach 1-3 czerwca 2012 na Litwie. Celem wyjazdu był udział naszego chóru w I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach, w którym uczestniczyło 27 zespołów z Litwy, Łotwy, Białorusi i Polski.

Szerzej o festiwalu pisze Majka (w zakładce "piszemy.."). Są też zdjęcia.

Koncert w Ogrodach BUW z okazji Dnia Absolwenta UW - 16 czerwca 2012.

Załączamy plakat.


Koncert w Kościele św. Katarzyny w Warszawie (i spotkanie po koncercie na zakończenie sezonu) - 17 czerwca 2012

Załączamy program koncertu i zdjęcia z obu wydarzeń