Wielkanocne Spotkanie Amici Canentes

z Zespołem Pieśni i Tańca SGH – 31 marca 2021

 

 

Przed Świętami Wielkiej Nocy odbyło się spotkanie online chórzystów  Amici Canentes oraz Zespołu Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej, poświęcone tradycyjnym pieśniom wielkopostnym. Śpiewy prowadzili nasi Dyrygenci, muzyczne rodzeństwo Ilina i Jerzy Sawiccy, śpiewając i akompaniując wykonaniom chórzystów. Było to spotkanie otwarte także dla naszych zainteresowanych znajomych. (M.L.)

 


 

Noworoczne kolędowanie z Amici Canentes – 31 stycznia 2021

 

 Dziękujemy Naszym Dyrygentom i Chórzystom za wspólne noworoczne kolędowanie online. Zaśpiewaliśmy (z podziałem na role) „Nuż my dziś krześcijani”, dwie kolędy Piotra Dorosza – „Wiatr po stajni hula” i „Święta Panieneczka” oraz kilka nowych pastorałek. Mamy nadzieję, że wrócimy w lepszym czasie do tradycji kolędowej na żywo. A tymczasem z muzyczną energią i optymizmem czekamy na wiosnę. (M.L.)

  Kolędowanie z Amici Canentes Cz. 2


 Chóralne kolędowanie wigilijne – 18 grudnia 2020

 

 Wirtualnej Wigilii w Chórze jeszcze nie było! Na spotkaniu świąteczno-wigilijnym online nasi  utalentowani (nie tylko muzycznie, ale również elektronicznie!) Dyrygenci Ilina Sawicka i Jerzy Sawicki nagrali zaśpiewaną przez chórzystów pastorałkę „Graj dudka, graj” (po jednej zwrotce) oraz życzenia świąteczne do tekstu Leszka Lubańskiego. Zapraszamy do wysłuchania naszych muzycznych życzeń. (M.L.)

Kolędowanie z Amici Canentes Cz. 1


Próby Amici Canentes online trwają, zapraszamy!

 

Od października 2020 odbywają się systematyczne próby Amici Canentes, z konieczności online z powodu epidemii. Ćwiczymy nowe utwory sakralne: „Ave verum corpus” Gounoda, „Canticorum iubilo” Haendla, „O Crux ave” Dubra, „O bone Jesu” Granciniego.
Odbyły się też dwa wirtualne kabarety Grażynki. Bliską nam myśl przewodnią „Jeszcze w zielone gramy” teraz należy przekuć na mniejszą lub większą aktywność artystyczną, a mamy nadzieję, że wkrótce także turystyczną. (M.L.)


W Piśmie Uczelni „UW” o naszym Jubileuszu – październik 2020

 W Piśmie Uczelni „UW” nr 3 (96) 2020 zamieściliśmy artykuł z krótkim opisem naszej 20-letniej muzycznej przygody, wraz ze zdjęciem z koncertu w UMFC w kwietniu 2018 r. (M.L.)